Prieskum Konkurencie: 3 Spôsoby Zobrazenia Reklám Konkurencie

Vedeli ste, že môžete vidieť reklamy, ktoré používa vaša konkurencia? Urobte si prieskum konkurencie a zistite čo robia súperi vo vašom odvetví. Týmto pôsobom začnete premýšľať o svojej vlastnej marketingovej stratégii a komunikácii. Prinášame vám podrobný návod, ako si pozrieť, aké reklamy používa vaša konkurencia v platformách Google, Facebook a LinkedIn, a vysvetlíme vám, ako tieto informácie môžu posilniť vašu konkurencieschopnosť.

prieskum konkurencie

GOOGLE ADS

Prvým krokom k monitorovaniu reklám vašich súperov na platforme Google je použitie nástrojov, ktoré vám poskytnú dôležité informácie o ich stratégii PPC (pay-per-click). Jedným z užitočných nástrojov je aplikácia SpyFu. Okrem údajov o SEO vám SpyFu umožňuje skúmať aj PPC údaje webových stránok. S bezplatnou verziou môžete získať základné informácie o tom, aké reklamy používa vaša konkurencia. Platené verzie ponúkajú ešte podrobnejšie a hlbšie analýzy. Stačí zadať URL konkurenčnej webovej stránky a prejsť na kartu "PPC Research". Tu budete mať prehľad o ich aktuálnych reklamách, najvýkonnejších kľúčových slovách a odhade ich reklamného rozpočtu.

Tak isto môžete využiť aj službu Semrush, ktorá poskytuje podobné funkcie pre analýzu konkurencie.

Dôkladný prieskum Google Ads vie poskytnúť cenné poznatky o ich stratégii, obľúbených kľúčových slovách a úspešných kampaniach. Tieto informácie môžete potom využiť na formovanie vašich vlastných PPC kampaní a konkurenčnej stratégie.

prieskum konkurencie platena reklama

FACEBOOK

Facebook má svoju vlastnú knižnicu reklám, ktorá vám umožňuje sledovať reklamné kampane vašich konkurentov. Stačí ísť na stránku Facebooku konkurencie a prejsť na časť "Page Transparency". Kliknite na "See All" a potom "Go To Ad Library". Tu nájdete knižnicu ich reklám, vrátane kreatívneho obsahu a reklamnej kópie. Hoci nebudete mať prístup k údajom o cielení alebo rozpočte reklám, môžete vidieť, akým spôsobom sa prezentujú voči svojim zákazníkom a aké ponuky im robia.

prieskum konkurencie platena reklama

LINKEDIN

Podobne ako Facebook, aj LinkedIn má funkciu, ktorá vám umožňuje sledovať reklamy vašich konkurentov. Stačí ísť na stránku LinkedIn konkurencie a kliknúť na položku "Posts" a potom "Ads". Tu nájdete prehľad o ich reklamných kampaniach, a to vrátane cieľovej URL, kreatívneho obsahu a reklamného textu.

prieskum konkurencie platena reklama

Prieskum Konkurencie: Čo získate z monitorovania reklám súperov?

  • Lepšie pochopenie trhu: Keď robíte prieskum konkurencie, dostávate náhľad do toho, akými spôsobmi komunikujú vaši súperi s ich zákazníkmi a aké typy ponúk robia. To vám umožní lepšie porozumieť tomu, čo sa deje vo vašom trhu a akými spôsobmi môžete zlepšiť svoju vlastnú marketingovú stratégiu.
  • Nápady a inšpirácia: Keď vidíte, čo robí konkurencia, môžete sa inšpirovať a prispôsobiť si ich taktiky pre vašu vlastnú značku. Pozrite sa na to, čo funguje pre iné spoločnosti a premýšľajte, ako by ste mohli tieto nápady aplikovať na svoje vlastné marketingové kampane. Tak isto sa môžete dozvedieť v čom je vaša konkurencia horšia a využiť ich slabiny vo váš prospech.
  • Porovnanie výkonu: Prieskum konkurencie vám umožňuje porovnať performance vašich reklám s tými, ktoré používa vaša konkurencia. Toto vám poskytne lepší pohľad na to, čo funguje a čo nie, a umožní vám neustále vylepšovať svoje reklamy a dosahovať lepšie výsledky. Každopane, všetky zistenia odporúčame testovať, nie všetko čo robí vaša konkurencia musí fungovať aj vám.

Záver

Preskum konkurencie môže byť veľmi užitočným nástrojom pre zlepšenie vašej marketingovej stratégie a získanie konkurenčnej výhody na trhu. Pomocou uvedených spôsobov môžete sledovať a analyzovať reklamy vašich súperov na platformách Google, Facebook a LinkedIn. Využite tieto informácie na inšpiráciu a zdokonalenie vašej vlastnej marketingovej komunikácie. Neustále monitorujte konkurenciu a vylepšujte svoju stratégiu, aby ste sa mohli posunúť na popredné miesta vo vašom odvetví.

Sprava socialnch sieti a analyza konkurencie
Tvorba Obsahu na Socialne Siete: Aký Obsah Tvoriť
analyza konkurencie
Nová Konkurencia na Trhu? Nenechajte sa Zaskočiť
Sprava socialnych sieti cennik
Správa Sociálnych Sietí v B2B Sektore
Market Brand Grow - Prieskum trhu

Poskytujeme vám viac ako len prieskum,

poskytujeme vám mapu k vašim cieľom.

Kontaktujte nás

[email protected]

+421 918 587 555