Koľko a Kedy Postovať na Sociálne Siete

Sociálne siete sú dnes neoddeliteľnou súčasťou online marketingu. Pre úspech v online priestore je rovnako dôležité kedy a ako často postujete ako samotný druh alebo formát online obsahu. V tomto článku vám ukážeme, ako optimálne nastaviť a spravovať čas a frekvenciu vašich príspevkov na sociálnych sieťach, aby ste dosiahli čo najlepší dosah a čo najväčší počet interakcií od vašej cieľovej skupiny.

Prieskum Trhu a Sociálne Siete

Na to aby ste efektívne spravovali vaše sociálne siete potrebujete vedieť pre koho tvoríte obsah a teda kto je vaša cieľová skupia, kde sa nachádza a ako komunikuje. Skvelým začiatkom je prieskum trhu. Predtým ako určíte, kedy a koľko príspevkov budete publikovať, je tak isto veľmi plodné vedieť ako funguje vaša konkurencia v online priestore. Prieskum konkurencie vám tiež poskytne dôležité poznatky o tom, kedy vaši konkurenti postujú, ako často alebo aký druh obsahu využívajú najčastejšie. Prieskum vám vie odhaliť aké formy obsahu najviac oslovujú vašu cieľovú skupinu a na základe týchto poznatkov sa vám bude ľahšie vytvárať obsahová stratégia.

Ako často by ste mali postovať?

Tak často ako sa len dá! Samozrejme, toto je veľmi nekonkrétna odpoveď, avšak jej gro nám v agentúre funguje už dlhé roky.

Otázka frekvencie je jednou z najdôležitejších pri správe sociálnych sietí. Neexistuje však jednoznačná odpoveď, každý biznis je jedinečný, každá platforma má svoje špecifiká a cieľovú skupinu. Každopádne, asi sa zhodneme, že pri dnešnom počte príspevkov na sociálnych sieťach je publikovanie príspevkov raz alebo dva-krát týždenne málo. Prečo málo? Pretože na vašu cieľovú skupinu sa denno denne valí to obrovské množstvo príspevkov. Na to aby si všimol práve váš biznis sa musíte snažiť byť na očiach tak často ako sa len dá.

Naše všeobecné odporúčanie je postovať minimálne každý a nezáleží na akej platforme. Spravovať sociálne siete tak že budete pridávať príspevok každý deň samozrejme nieje jednoduché a môže na prvý pohľad pôsobiť až stresujúco. Ale nemusí to byť až také náročné!

Ako tvoriť veľké množstvo obsahu jednoducho?

Správa sociálnych sietí vie zabrať obrovské množstvo času a keď vám poradíme postovať každý deň tak to naozaj môže pôsobiť až depresívne. Každopádne, prezradíme vám ako na tvorbu veľkého množstva obsahu jednuducho.

Prieskum trhu, zákazníka alebo prieskum konkurencie vám ukáže na aký obsah vaša cieľová skupina reaguje najlepšie. Objasní vám témy obsahu ktoré zaberajú ale tak isto aj druh obsahu, ako napríklad či krátke videá (reels) oslovujú vašu cieľovku alebo sú to viacej fotky s grafikou.

Keď už viete tému aj druh obashu na ktorý sa chcete zamerať, nasleduje efektívne nastavenie produkcie obsahu. Jeden z najefektívnejších spôsobov ako tvoriť tonu obsahu je dokumentácia. Dokumentácia toho čo robí vaša spoločnosť, ako pomáhate klientom, ako fungujete za zatvorenými dverami a podobne. Pri tomto spôsobe nemusíte vytvárať scenáre pre vaše videá, stačí zobrať telefón a začať dokumentovať čo robíte. Samozrejme, nemôžete zabudnúť na to že váš obsah musí byť hodnotný, ideálne aj zábavný a edukatívny.

Ďalší príklad je vytvorenie podcastu alebo YouTube show. Tento formát je edukatívny a často krát vie byť aj zábavný, takže základ úspešného obsahu by bol. Následne viete z jednej epizódy spraviť aj 10-15 krátkych videí na vaše sociálne siete.

Posledný príklad sú interaktívne príspevky. Tie viete vytvoriť napriklad na LinkedIn-e, kde vytvoríte tzv. poll s otázkou a necháte vaše publikum reagovať. Tento druh obsahu sa dá krásne tvoriť aj na Instagram Stories, kde máte veľké množstvo možností ako zapojiť vaše publikum do komunikácie.

Sprava socialnych sieti LinkedIn

Pokiaľ sa ale stále necítite na správu sociálnych sietí, odporúčame osloviť profesionálov. Vždy sa ale pýtajte otázky ako a na základe čoho vám vypracujú obsahový kalendár a celkovo stratégiu pre vaše podnikanie na sociálne siete. Neodporúčame spoluprácu s agentúrami ktoré vám nevypracujú prieskum trhu alebo prieskum konkurencie či zákazníka. Prečo? Pretože ako môžu správne nastaviť stratégie keď nepoznajú váš biznis a trh na ktorom pôsobíte? Našu ponuku aj cenník správy sociálnych sietí nájdete tu.

Kedy postovať pre maximálny dosah na sociálnych sieťach?

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Znovu vám vie pomôcť prieskum trhu a prieskum konkurencie a tak isto vaše vlastné dáta. Na väčšine platformách si viete pozrieť kedy sú interkacie na vaše príspevky najvyššie. Tak isto viete na úspešnú správu sociálnych sietí využiť Google Analytics, kde si viete pozrieť kedy na vašu stránku alebo aplikáciu prichádzajú návštevníci zo sociálnych sietí a tým pádom zistíte kedy by ste mohli postovať najviac.

sociálne siete

Case Study - Ako sme cez správu sociálnych sietí vybudovali viac ako 400 tisíc followerov na Instagrame

@video_production_school je náš projekt na Instagram-e, ktorý začal ako „proof of concept“ pre naše taktiky na rast sociálnych sieťí. Začali sme úplne od nuly, od 0 followerov az po terajších niečo cez 400 tisíc a to všetko bez akejkoľvek platenej reklamy. Naša najväčšia zbraň bola a stále je "volume of content" stratégia. V preklade postovanie čo najväčšieho množstva obsahu. V najväčšej sláve tohto profilu sme postovali až neuveriteľných 7x denne. Všetko o tom ako sme dokázali tanto rast nájdete tu.

Sprava socialnych sieti Instagram

Koľko a Kedy Postovať na Sociálne Siete Záver

Sociálne siete nie sú jednoduché, ale s vhodnou stratégiou môžete dosiahnuť výnimočné výsledky. Nezabúdajte na dáta, prieskum trhu alebo prieskum konkurencie vám dodá obrovské množstvo poznatkov, ktoré viete využiť na úspešnú správu sociálnych sietí. S týmito vedomosťami získate konkurenčnú výhodu na sociálnych médiách. Držíme palce a ak by ste potrebovali poradiť, kľudne nás kontaktujte.

Ako tvoriť obsah na Facebook
Sprava sicialnych sieti Facebook
Správa Facebook Stránky: Ako na to
linkedin co to je
LinkedIn Čo To Je a Pre Koho Je LinkedIn

Poskytujeme vám viac ako len prieskum,

poskytujeme vám mapu k vašim cieľom.

Kontaktujte nás

[email protected]

+421 918 587 555