Prieskum trhu a SEO: Ako optimalizovať svoju webstránku na základe analýzy trhu

Prieskum trhu a úspech v SEO sú priamo spojené. Prieskum trhu vám umožní získať prehľad o SEO stratégiách vašej konkurencie a kľúčových slovách ktoré využíva. Tým pádom viete získať konkurenčnú výhodu a zlepšiť svoju viditeľnosť v online priestore. V tomto článku sa dozviete ako vám analýza trhu alebo prieskum trhu pomôže dosiahnuť úspech v online prostredí, špeciálne v SEO a platenej reklame.

Prieskum Trhu: Identifikujte Klúčové Kľúčové Slová

Základným kameňom každej úspešnej SEO stratégie sú kľúčové slová. Ale ako a kde nájsť tie správne? Tu vstupuje do hry analýza trhu. Pomáha vám objaviť, čo vaša cieľová skupina vyhľadáva a aké konkrétne kľúčové slová by ste mali zaradiť do vašej SEO stratégia a platenej reklamy, konkrétne Google Search.

Tu sú naše tipy ako nájst relevantné kľúčové slová:

Semrush
Semrush je komplexný balík nástrojov na zlepšenie viditeľnosti online a zisťovanie marketingových informácií.
S bezplatnou verziou môžete získať základné informácie o tom, aké kľúčové slová používa vaša konkurencia v ich SEO stratégii alebo platenej reklame. Okrem toho sa viete pozrieť aj na množstvo ďalších vecí ako napríklad aké PPC reklamy používajú alebo aká je návštevnosť webstránky.
Jedným velkým mínusom nástrojov akým je Semrush je množstvo dát ktorým disponujú a to predovšetkým pre menšie trhy ako je Slovensko.

Prieskum trhu a analýza trhu Semrush

Google Keyword Research Tool alebo Keyword Planner
Google Keyword Planner je bezplatný tool ktorý nájdete vo vašom Google Ads účte. Do vyhľadávania stačí napísat "keyword".
Tento tool vám pomôže odhaliť nové kľúčové slová, odhady počtu vyhľadávaní a ich cenu za klik. Pre prieskum trhu a SEO je dôležitý najmä odhad počtu vyhľadávaní, na základe ktorého si viete predstaviť ako často vaša cieľová skupina vyhľadáva konkrétne kľúčové slová.

Prieskum trhu a analýza trhu Keyword planner

Google Trends
Google Trends je užitočná možnosť sledovania trendov vyhľadávania, ktorá zobrazuje, ako často je daný výraz zadávaný do vyhľadávača Google. V tomto prípade vám Google Trends nedá naávrhy na kľúčové slová, musíte ich zadávať. Preto odporúčame využívať Google Trends vo vašom prieskume trhu až po odhalení konkrétnych kľúčových slov ktoré by ste chceli zaradiť do vašeh SEO stratégie alebo platenej reklamy.

Prieskum trhu a analýza rhu Google trends

Klasifikujte Kľúčové Slová

Po identifikácii kľúčových slov nasleduje so vašej analýze trhu rozdelenie kľúčových slov. Je potreba rozdeliť kľúčové slová do kategórii podľa relevancie a priority. Tento postup môže vyzerať tak, že si určíte ktoré slová sú dôležité, napríklad podľa počtu vyhľadávaní, a následne ich zaradíte do svojej marketingovej komunikácie, textov na webe alebo si vytvoríte obsahový kalendár pre váš blog.

SEO Prieskum Konkurencie

Prieskum trhu vám umožňuje lepšie pochopiť váš konkurenčný priestor. SEO analýza konkurencie, je veľmi prospešná a môže vás inšpirovať v upravení alebo vytvorení SEO stratégie.

Ako na to
Identifikujte silné a slabé stránky konkurencie: S analýzou trhu a konkurencie môžete zistiť, v čom vaši konkurenti vynikajú a kde majú medzery. Spomínali sme tool Semrush, ktorý je základom pre SEO analýzu konkurencie. Každopádne, pokiaľ sa neviete dopátrať k dátam cez tieto tools, neostáva vám nič iné ako sa pozrieť na komunikáciu vašej konkurencie. Ak vaši konkurenti vytvárajú blogové články, viete veľmi jednoducho prejsť cez všetky nadpisy a vidieť aké kľúčové slová využívajú najčastejšie.

SEO optimalizácia inšpirovaná konkurenciou
Následne viete použiť poznatky z analýzy trhu na vytvorenie lepšej SEO stratégie a získanie konkurenčnej výhody. A to napriklad cez už vyššie spomínaný obsahový kalednár alebo optimalizáciu meta data na celom webe. Práve týmto optimalizáciam sa budeme venovať v nasledujúcich odstavcoch.

SEO Optimalizácia založená na Dátach z Analýzy Trhu

Teraz, keď máte kľúčové slová a pochopenie konkurenčného prostredia na základe prieskumu trhu, prichádza na radu SEO optimalizácia.

Obsahová Stratégia
Najdôležitejším prvkom úspešnej SEO je kvalitný obsah. Ale ako ho vytvoriť? Tu je niekoľko tipov:

Objavenie alebo zisk nových kľúčových slov je základ pri tvorbe obsahu, avšak, nieje to len o slovách ktoré použijete. Pri tvorbe blogu a celkovo online obsahu je dôležité vašim návštevníkom a čitateľom dávať kvalitný obsah. tento obsah by mal byť zameraný na potreby vašej ceiľovej skupiny, dávať im cenné informácie a ideálne by mal byť aj zaujímavý a zábavný. Skúste sa zamerať na zodpovedanie otázok a tak isto na riešenia problémov vašich zákazníkov.

On-Page SEO
Pre úspešnú SEO stratégiu musíte myslieť na optimalizáciu webstránok a blogu.

Integrujte kľúčové slová

Použite kľúčové slová získané z analýzy trhu v obsahu svojej stránky, vo vašom blogu, na sociálnych sieťach a vo vašej marketingovej komunikácii celkovo. Napríklad pri tvorbe blogového obsahu si viete vybrať kľúčové slovo na ktoré sa chcete zamerať, vytvoriť tému na blog, napísať texty a následne optimalizovať váš článok tak aby spĺňal čo najviac SEO odporúčaní ako sú použitie kľúčového slova v nadpisoch, meta datach a podobne.

Rýchlosť načítania stránok

Rýchle načítanie stránok je dôležité pre užívateľský zážitok a SEO ranking. Rýchlosť vašeho webu si viete skontrolovať cez Page Speed Insights.
Page Speed Insights vám dokonca navrhne optimalizačné riešenia pre zvýšenie rýchlosti webu.

Off-Page SEO a Prieskum Trhu pre Backlinky

Off-page SEO zahŕňa všetky aktivity mimo vašej webstránky, ktoré ovplyvňujú jej dôveryhodnosť a autoritu. Pravdepodobne ste už počuli výraz Backlinky, sú nenahraditeľnou súčastou úspešnej SEO stratégie. Sú to vlastne platené články na rôznych portáloch.

Backlinky založené na prieskume trhu: Sledujte, ktoré webové stránky sú relevantné pre vaše odvetvie a snažte sa získať backlinky od nich. Tak isto viete cez Semrush vidiet kde má vaša konkurencia zaplatené backlinky.My pre našich klientov využívame na backlinky spoločnosť whitepress kde nájdete množstvo možností kam si zaplatiť svoj článok.

Záver

Prieskum trhu, prieskum konkurencie a SEO môže byť kľúčom k maximálnemu online úspechu. Je dôležité monitorovať vašu návštevnosť a sledovať ako sa dáta vyvíjajú po optimalizáciach. Využitím dát z analýzy trhu môžete lepšie porozumieť vašim zákazníkom, identifikovať správne kľúčové slová a získať konkurenčnú ýhodu. Urobte si čas na analýzu trhu a upravte svoju SEO stratégiu na základe získaných poznatkov. Rast vášho online podnikania je priamo úmerný vašej SEO stratégii.

Sprava socialnch sieti a analyza konkurencie
Tvorba Obsahu na Socialne Siete: Aký Obsah Tvoriť
analyza konkurencie
Nová Konkurencia na Trhu? Nenechajte sa Zaskočiť
Sprava socialnych sieti cennik
Správa Sociálnych Sietí v B2B Sektore
Market Brand Grow - Prieskum trhu

Poskytujeme vám viac ako len prieskum,

poskytujeme vám mapu k vašim cieľom.

Kontaktujte nás

[email protected]

+421 918 587 555